Světová výstava v Salzburgu

23.05.2012 22:40

V pátek 18. května jsme ve velice brzkých ranních hodinách vyrazili na světovou výstavů psů do rakouského Salzburgu. Cesta proběhla bez problémů ... ty nastaly až při příjezdu k výstavišti. Dlouhá kolona aut se pohybovala velice pomalu a když jsme se konečně "došoupali" k branám výstaviště - poslali nás parkovat úplně jinam. Alespoň jsme mohli vyndat přepravky a dvě naše psí naděje a část se nás odebrala na výstaviště, zatímco Helča - "pilot" vozu - jela kamsi do tramtárie parkovat. Pokud byly někde na výstavišti nějaké "navigace", kde se jaký kruh nachází, tak nám se tedy ty potvory schovaly zcela dokonale ... ale i to se nakonec zvládlo. Stafbulíci se se svými dvěma kruhy dělili o celou jednu halu s amstafy (ti měli jestli se nepletu 3 kruhy). Sice to byla snad ta nejzastrčenější hala na celém výstavišti, ale byla docela prostorná a především poměrně světlá, což bylo velice příjemné.

Původně jsem měla v plánu fotit u kruhu fenek (byl v rohu a šlo do něj světlo hned ze dvou stran), ale to mi vydrželo přesně do třídy mladých .... způsob posuzování rakouského rozhodčího Hanse Bierwolfa mi nějak hlava nepobrala. O individuálním posouzení jedince nemohla být ani řeč, na zuby se podíval jen z dálky a takříkajíc z rychlíku a celý výběr fen do pořadí se odvíjel při pohybu, kdy pan Bierwolf vyčleňoval různé skupinky a vůbec hrál nějakou svou podivnou hru na "škatulata hejbejtese" ...

Junior World Winner - psi: Easy Rider Moravia LordJunior World Winner - feny: Gretta Ambassador Sun

... následoval tedy poměrně kvapný přesun ke kruhu psů, kde posuzoval PAN rozhodčí James Byrnes. Posuzování irského rozhodčího byl naprostý opak chaosu panujícího ve vedlejším kruhu fen. Takto nějak si osobně představuji kvalitní posouzení jedince ... byť ani zde nebyly vystavovány posudky, na což jsme z našich českých končin zvyklí. Pan Byrnes se velice pečlivě věnoval každému jedinci a bylo znát, že je na plemeno specialista. Psy si nejdříve pečlivě obešel ze všech stran ve statice, následně je důkladně prohmatal, zkontroloval uši, ocas a na závěr je posoudil v pohybu. Pan rozhodčí nijak nešetřil ani sníženými známkami - například ve třídě šampionů bylo jen 9 psů ohodnoceno známkou výborná, 7x tam byla zadána známka velmi dobrá a 1x pak dokonce i známka dobrá.

James Byrnes z Irska posuzoval psy

Z ČR byly přihlášeno bezmála 30 psů a nevedli si nijak špatně - do ČR putovaly oba tituly Junior World Winner - za psy ho vybojoval pejsek Easy Rider Moravia Lord Petry Prokopové a za fenky pak Gretta Ambassador Sun Michala Tuschla. Majitelům gratuluji :). I obě naděje, které jely s námi v autě - sourozenci Pepita a Positive Profile Wizard Bull - se neztratili a v mezitřídě se dostali do pořadí (Pepita byla čtvrtá a Eddík třetí - před ním skončil z našinců ještě pejsek Ilumine Soul of Eilatan). Celkovým vítězem v plemeni se stal pejsek ze třídy šampionů Magicpower´s Allstars.

Best of Breed - Magicpower´s Allstars

Výsledky jsem tentokráte nezpracovala - u kruhu fen se obtěžovali pořadatelé na výsledkovou tabuli napsat jen výsledky ze třídy mladých (ještě ne zcela úplné). U kruhu psů to bylo o něco lepší (chybělo jen pořadí ve třídě šampionů) - tudíž to co jsem opsala / ofotila je uvedeno u fotek z výstavy.

Na závěr moc děkuji celému osazenstvu našeho vozu: Ivče, Petě a Monice za příjemnou společnost a "velitelce" našeho zájezdu a řidičce v jedné osobě Helče Mudrové pak za bezpečný a pohodový odvoz do Salzburgu a zpět :o).

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode