Novinky

27.02.2012 22:22

Boleček už není "teenager"

V pondělí 20.2.2012 Boleček oslavil své dvacáté narozeniny. Naše "blahopřání" se ukustečnila tento víkend, kdy si Boleček vychutnal velkou ošatku dobrot v podobě mrkve, jablek, banánů a tvrdého pečiva. A pak si i s těma dvěma křížky na hřbetě šel vyhodit z kopýtka do výběhu. Tak hodně zdravíčka do další dvacítky, ty náš šimle bláznivej :o).

Tak nějak spíše náhodou jsem na internetu narazila na polské stránky věnované velkopolským koním, což je právě Boleček a narazila jsem tam i na původ obou jeho rodičů - ti tam bohužel fotografie nemají, ale lze tam najít fotky některých dalších předků :o). Boleček je z klisny Cytatka a po hřebci Pekin.

Zde je pár obrázků z oslav :o) (všechny lze rozkliknout ve větším).

Napřed bylo nutné naše bahňátko trochu zcivilizovat (mimochodem toto je ještě velice slabý odvar toho co naši chlapečci s bahnem dokáží :o) ).

Zpočátku nesmělé uždibování ....... se u Bolečka zvrhlo v hamižnost a šel i po Primečkově skromném přídělu :o).... Boleček si ve své ošatce řádně bagroval :)Myslím, že spokojenost je na oslavenci patrná :o)No a na závěr trocha tělocviku ve výběhu :o)Boleček čerstvě dvacetiletý

16.02.2012 23:09

Z archivu - koníci z PB Ranche

Při procházení archívu fotek jsem narazila na několik fotografií z podzimního focení koníků Mořině ... ani netuším proč jsem je již nedala na rajče. A tak sice se zpožděním, ale přece ... je ZDE malá galerie z podzimního focení paintíků na PB Ranči, který se zaměřuje na chov a výcvik amerických plemen (zejména) pro cutting (práci s dobytkem).

Momentka z focení

10.02.2012 03:08

Fotografie z Brna

Na rajče byly nahrány fotografie z víkendového DUO-CACIBu v Brně:

SOBOTA                             NEDĚLE

Paparazzo Slade CzechForsa Bohemia Tau-Ros

06.02.2012 01:25

Výsledky z Brna

Tento víkend se na výstavišti v Brně konala dvoudenní mezinárodní výstava. V sobotu bylo přihlášeno celkem 117 stafbulíků. Posuzování bylo rozděleno do dvou kruhů - celkem 47 psů (z 52 přihlášených) odposuzoval pan Jaroslav Matyáš ze Slovenska a 57 fenek (z 65 přihlášených) nastoupilo před pana Juha Palosaariho z Finska.

V neděli již byli všichni stafbulíci v jednom kruhu a celkem 35 pejsků (z 39 přihlášených) a 38 fen (ze 44 přihlášených) posoudil pan Jaroslav Bučko ze Slovenska.

     Výsledky výstavy jsou ZDE : Vysledky_MV_Brno_022012.xlsx (34,6 kB). Bohužel jsem nedopátrala totožnost psa z mezitřídy - v sobotu číslo 4788 (ohodnocení V) a v neděli 9358 (ohodnocení VD) ... pokud by byl někdo úspěšnější, ráda údaje do výsledku doplním. Stejně tak mi, prosím, případně napiště, pokud byste našli ve výsledcích nějakou chybu. Díky. Fotografie budou zpracovány během týdne.

Aktualizace: .... děkuji paní Zwiefelhoferové za pomoc při dohledání chybějících údajů - nyní by již měly být výsledky kompletní.

Rodinka

Velikou radost jsem měla ze sobotního setkání s Jaruškou a Michalem, kteří na výstaviště do Brna přijeli s Eliskou (Alison Monterey Boraderam) a její parťačkou Darou (Darach Eilatan). Všechny společně - včetně dvou fenek z jejich B-vrhu (chovatelské stanice Black Machine) - jsem narychlo vyfotila "na mraze" za výstavní halou (díky za ochotu zapózovat :o) ). Eliska je jediná černá fenka na fotce.

18.01.2012 23:15

Zimní galerie

O víkendu se konečně poprvé v letošní zimě objevil sníh i na Jablečně a tak jsem krom nepostradatelných balónků na procházků s holčičkama přibalila i foťák a cvakla pár sněhových obrázků našich holčiček. Vydrží-li tato sněhová skromná nadílka i déle, přibudou do galerie i naši lichokopytníci (s příchodem sněhu očekávám, že se zase alespoň na pár dní v roce náš šimlík vybarví konečně do bíla ;o).

P.S. Aktualizovány stránky galerií - doplněn loňský rok.

06.01.2012 00:52

Z letního natáčení "Bambitky"

V srpnu loňského roku jsem na pozvání Vency Plánky velice ráda přijela nafotit koníky a povoz, které zajišťoval pro natáčení filmového pohádky "Tajemství staré bambitky". Natáčení probíhalo 7. srpna v lidovém skanzenu v Přerově nad Labem a zpočátku to moc nadějně nevypadalo, protože poměrně hodně pršelo a tudíž nebylo možné exteriéry natáčet. Naštěstí se - v momentě, kdy už jsem pomalu přemýšlela, že pojedu domů s prázdnou - počasí alespoň trochu umoudřilo a šlo se na plac. Jedna z natáčených scén byla o tom jak rádci Lorenc (Jiří Lábus) a Ferenc (Miroslav Vladyka) vybírají na tržišti všemožné (i nemožné) daně a vrší je na svůj speciálně upravený povoz, který táhli koníci ze Stáje 3K Libora Kurky.

Pohádka byla v České televizi uvedene o vánočních svátcích a tak si nyní již dovoluji zveřejnit z natáčení pár fotografií: ZDE.

31.12.2011 14:28

PF 2012

Všem pravidelným, občasným i náhodným návštěvníkům našich stránek přejeme hodně štěstí a zdraví do nového roku :o)

25.11.2011 01:20

Dětská džigitovka

V prvním listopadovém víkendu se na ranči Caballos (hlavní sídlo stejnojmenné kaskadérské skupiny) v Leči uskutečnil "nultý" (startovací) ročník závodů v džigitovce pro děti, který byl zároveň i memoriálem mé sestry - Evy Maredové. Bohužel se původně dvoudenní závodní klání stihlo zrealizovat hned v sobotu a tak jsem již v neděli nezastihla všechny soutěžící, přesto jsem neodjela s prázdnou kartou - za krásného slunečného počasí se předvedli alespoň 3 malí adepti tohoto adrenalinového sportu: Klárka, Břéťa a Matýsek.

GALERIE JE ZDE

22.11.2011 00:24

Další podzimní fotky

Naši podzimní galerii jsem tentokráte rozšířila o pár cvaků holčiček a něco málo přírody :o).

11.11.2011 00:25

Podzimní galerie

Tuto neděli u nás panovalo tak nádherné počasí, že ho nešlo nevyužít ... trošku jsme odbahnili naše dva lichokopytníky a v dopravodu psích holčiček a kocoura Čoudy vyrazili fotit do lesa a na pole v okolí Jablečna ... a mohl vzniknut základ pro naší podzimní galerii.

Primeček

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode