Novinky

20.04.2010 21:25

Nová jarní galerie

Jaro už je v plném proudu a tak jsme udělali pár nových obrázků do zbrusu nové jarní galerie :)

Cony a ArkaBoleček 

14.04.2010 22:37

Potvrzení březosti fenky AIKI

S velkou radostí oznamujeme, že u fenky Aiki Dobee Boraderam byla sonografickým vyšetřením potvrzena březost - sice se bude s největší pravděpodobností jednat o jedináčka - to ale na našem velkém očekávání a těšení nic nemění :o)

Aiki ve věku pěti týdnů

Aiki byla kryta pejskem Dream Tymy Fransimo Bohemia a velký den "D" by měl přijít v polovině května. Více o plánovaném vrhu "B" pod hlavičkou naší ch. st. ZDE.

07.04.2010 02:28

Fotografie z klubovky

Na rajče byla nahrána galerie fotografií ze sobotní klubové výstavy (jedná se především o fotografie z kruhu č. 1 - tedy z kruhu fen). Pokud by byla někde chybná popiska, dejte mi, prosím, vědět.

Amelia Anne Smile DiamondAgraen Queen Moravia Lord

04.04.2010 23:09

Klubová výstava v Mladé Boleslavi

V sobotu se konala při krajské výstavě v Mladé Boleslavi klubová výstava stafbulíků. Barvy naší chovatelské stanice měl tentokráte (zcela poprvé) hájit jediný chlapeček z našeho A-vrhu: Maxík (Alroy Mac Claud Boraderam), bohužel momentální zdravotní indispozice mu účast na výstavě překazila. Pevně věřím, že si svou výstavní premiéru nenechá ujít na některé z dalších letošních výstav. V Mladé Boleslavi byla na kukandu také Eliska (Alison Monterey Boraderam).

Eliska - Alison Monterey Boraderam

Na výstavu bylo přihlášeno 157 stafbulíků. Celkem 76 zúčastněných fenek odposuzovala paní Olga Hrabáková a 62 zúčastněných pejsků pak pan František Polehňa. Absolutním vítězem (BOB) se stal pejsek Dream Tymy Fransimo Bohemia - gratulujeme (tímto pejskem je nyní nakryta fenka Aiki Dobee Boraderam). Výsledky výstavy (bez záruky) jsou ZDE (fotografie fenek, u jejichž kruhu jsem fotila, budou doplněny v nejbližších dnech).

BOB - Dream Tymy Fransimo Bohemia

28.03.2010 22:28

Svod

V sobotu 27.3.2010 jsem se jela podívat do Počernic, kde se konal letošní první popisný svod. Z Jablečna jsem vyrážela ve čtvrt na deset - tudíž jsem počítala s dojezdem na místo určení cca za hoďku .... ovšem neradno je podceňovati pražskou dopravu o víkendu - na Jižní spojce jsem strávila cca 2,5 hodiny v koloně - tudíž do Počernic byl dojezd kolem jedné hodiny - zkrátka ať žije plánování :).

Christie Wizard BullJamaica Reagee Wizard Bull

Na svodě se bohužel nic nezměnilo (tmavá malá místnost s KLUZKÝM linem) ... ale kvůli vlastnímu svodu jsem tam ani nebyla. V Počernicích jsme vyfotili úspěšně "odsvodované" Wizarďačky - Christie, Josefinu Blues a Jamaicu Reagge (více fotek na stránkách ch. st. Wizard Bull) a pak také malou Katuschu Felicity Cheer - všem zúčastněným děkuji za skvělou spolupráci ;o).

Josefina Blues Wizard BullKatuscha Felicity Cheer

22.03.2010 23:08

Jaro s koňmi v Lysé nad Labem

I v letošním roce se v Lysé nad Labem v rámci výstavy Zemědělec 2010 uskutečnila ve dnech 17. - 21.3.2010 první koňská výstava letošního roku s názvem "Jaro s koňmi". Nemile překvapil stále se zmenšující předváděcí prostor pro koně - chápu že výstaviště není nafukovací, ale předvádět na tak malém prostoru cokoli akčnějšího opravdu není nijak záviděníhodné. Složení účinkujících bylo z části velmi podobné tomu loňskému. Prezentována (ať už na ruce, pod sedlem či v zápřahu) byla národní plemena - starokladrubský kůň, český teplokrevník, českomoravský belgický kůň či velice oblíbení frísové, minihorsové, wels part bredi a další více či méně známá plemena (americký klusák, gelderland, arden, ...). Skupina Caballos se letos prezentovala na několikero způsobů - ať už ukázkou rytířských disciplín (v galerii), džigitovkou v podání Čipa a Karči (malý prostor - malý kůň ;o) ), fríského pas de deux v podání Kima, Zata, Jardy a Žanety Parohových či ohňové show v podání Ludvy a Féna. Ze čtvrtečního odpoledního programu je na rajčeti k dispozici malá galerie: ZDE.

 Welsh part bredShetland

15.03.2010 22:31

Krytí Aiki

Ve dnech 13. a 15.3.2010 proběhlo plánované krytí fenky Aiki Dobee Boraderam pejskem Dream Tymy Fransimo Bohemia - zda-li bylo úspěšné se dovíme cca za měsíc. Více informací v sekci "CHOV".

Aiki Dobee Boraderam

14.03.2010 22:13

Návštěva ch.st. Felicity Cheer

V sobotu jsme se s kamarádkou Hankou vydaly na kukandu do chovatelské stanice Felicity Cheer, kde se po pejskovi Angel´s Dragon Jodiscan a fence Anne Marie Felicity Cheer narodil vrh "L". Cílem výletu byl výběr pejska pro Hanku a pevně věřím, že pejsek Luciano bude opravdu důstojným nástupcem skvělého piťáka Jumba, který nedávno bohužel odešel za duhový most. Na fotečky pupíků se můžete podívat SEM . Pro případné zájemce dodávám, že v ch. st. Felicity Cheer zbývá ještě poslední volný pejsek: Leroy.

Pejsek LucianoPejsek Lewis

Piťák Jumbo v létě roku 2009

Na focení pupíků jsem poprvé v praxi vyzkoušela nově zakoupený objektiv Canon 50 f / 1,8 II. Díky jeho výborné světelnosti nemusel být ani uvnitř místnosti použit blesk, což bylo určitě milé zjištění (a ta váha :o) ... asi 1/10 váhy mého oblíbeného zoomového eLka! - tudíž na krátké vzdálenosti mám zřejmě konečně ve své fotovýbavě toho správného "koně" a možná bude konečně překonán i můj odpor k focení v interiérech ;o) ).

09.03.2010 21:53

Nové zimní foto

Po delší odmlce doplňujeme pár nových (a zřejmě i posledních?) zimních foteček do naší zimní galerie. Jako obvykle tam jsou párkrát cvaknuti kluci, ale tentokráte byl dán větší prostor holkám a jejich balónkovo-sněhovému řádění :o).

Čakulína na sněhu

20.02.2010 19:22

Boleček může na pívo :)

Dnešním dnem se Boleček stává plnoletým :) - dnes je tomu přesně 18 let co se Bolek (papírovým jménem Porus) narodil v polském Krotozsynu. Bolečkovi přejeme hodně zdravíčka ... nejméně do další osmnáctky :).

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode