Novinky

20.11.2009 00:08

Hubert v Líšné

V sobotu 14.11.2009 jsem s radostí přijala pozvání na dalšího "Huberta", tentokráte do blízké vesničky Líšná. Jezdců se v Líšné sešlo přes 30 a váženým hostem zde byl i herec Václav Vydra s koníky Démonem a Gustavem (fotky této trojky už máme v galerii u fotografií z koňské výstavy v Plasech nebo také z Indiánského léta pod Kuksem - oboje z roku 2008). Po slavnostním zahájení na jízdárně Ranče Líšná rodiny Pavlíkových a nepostradatelném požehnání koním i jezdcům se lot vydal na blízké louky, kde si zájemci mohli skočit několik skoků. Poté se celá ekipa vydala na vyjíždku po okolních lesích.

GALERIE I

Před zahájenímNa louce

Po návratu se na louce u ranče konal pro zájemce menší "sranda" závod s překonáním dřevěné lávky, dvou skoků (každý si mohl vybrat mezi křížkem a kolmákem), vykroužením osmičky, ale například i přenášením tenisáku - vše samozřejmě na čas. Fotografie z akce jsem rozdělila pro velké množství do dvou samostatných galerií - příjemnou podívanou a za rok případně opět v Líšné nashledanou :).

GALERIE II

 Sranda závodSranda závod II

10.11.2009 00:17

Fotografie z MV Praha

Na rajče byla nahrána galerie fotografií z pražské mezinárodky - prohlédnout si jí můžete ZDE.Aiki a Marcel, Maxík a Olga

07.11.2009 20:00

Poslední letošní mezinárodní výstava v ČR

Tento víkend se konala na výstavišti v Praze poslední letošní česká mezinárodní výstav psů. Barvy naší chovatelské stanice zde opět hájila fenka Aiki Dobee Boraderam. Aiki získala ve třídě šampionů od pana rozhodčího Řehánka ocenění Výborná 1, CAC a následně i titul CACIB. Marcelovi i Andrejce moc gratuluji (malá "satisfakce" za ocenění Výborná 1, bez zadání titulu z mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích před 14-ti dny ;o) ).

Aiki Dobee Boraderam - V1, CAC, CACIBMarcel a Aiki

Zároveň mám velkou radost ze setkání s Maxíkem (Alroy Mac Claud Boraderam) a jeho paničkou Olgou, zatím byli na výstavě jen v rolích diváků, ale kdo ví, možná se příští rok bude Maxík prezentovat i v kruhu :).

Sourozenci: Aiki Dobee Boraderam a Alroy Mac Claud Boraderam

Výsledky výstavy jsou ZDE, obrázky budou doplněny pravděpodobně zítra v noci :)

29.10.2009 21:08

Nové podzimní fotečky

V sobotu 24.10.2009 byl zřejmě jeden z posledních krásných slunných dnů letoštního podzima - tudíž toho nešlo nevyužít - vzala jsem naší "tříhlavou saň" a s balónky jsme vyrazili k přehradě:

Arka a ČakinaČakina a Conyáška

Ve středu 28.10.2009 sice nebyl tak krásný slunný den, ale počasí bylo přívětivé a tak jsme krom holčiček vzali ven i kluky:

BolečekPrimeček

Více fotografií je v podzimní galerii na rajčeti.

28.10.2009 21:34

Závody v džigitovce

V sobotu 17.10.2009 se v kryté hale jezdeckého areálu ve Svinčicích konaly zcela první neoficiální závody v džigitovce. Na startu se sešlo celkem osm závodníků (z toho dvě amazonky). Každý ze závodníků předvedl dvě série triků, každá série obsahovala čtyři volitelné triky. Celé závody se nesly ve velice přátelském duchu, rozhodčí byli přísní, ale spravedliví a cca půldruhá stovka diváků vytvořila skvělou atmosféru. Za připomenutí určitě stojí i doprovodný program - Andy Reinbergerová s Coronou na dlouhé otěži, či se strakatým Westem a křížencem Riki patří mezi jedny z nejúspěšnější show, které lze v ČR spatřit, velice milá byla i ukázka přirozené komunikace Štěpánky a Karolínky Měkotové s klisnou Happy, dále diváci mohli obdivovat práci s lasem či biči a "živé skákání".

Markét a Jessika

Sláva vítězům, čest poraženým .... a za rok snad zase nashledanou :o) ... jen, prosím, v poněkud světelnější hale či venku. Pokud jsem u Světové výstavy v Blavě uvedla, že podmínky pro fotografování byly tragické - tak to nebylo téměř nic, proti přímo pekelným podmínkám ve Svinčicích - o to víc, že nešlo o focení "modelů" ve statice, ale v pěkném kalupu ;o). U mnohých fotografií z haly jsem dlouho držela prst nad tlačítkem "Delete", ale když jsem zjistila, že by mi pak téměř nic nezbylo - zkusila jsem s pomocí Zoneru z černočerných obrázků alespoň něco vytáhnout (bohudík, že závodilo více šimlíků) - výsledek je ZDE.

Díky Markétce Rárové (na obrázku výše) je k dispozici i video ze závodů:

23.10.2009 23:11

Fotografie ze Světové výstavy

Na rajčeti je již kompletní galerie z bratislavské Světové výstavy. Galerie obsahuje téměř výhradně třídy fenek - některý z majitelů psů si stěžoval vedoucímu kruhu na blesk - a bez toho to opravdu za nevhodných, troufám si říci až tragických, světelných podmínek, které v hale panovaly, nešlo - proto jsem nadále pozornost svého objektivnu věnovala výhradně fenkám, kde s bleskem problém nebyl. Galerie fotografií (bohužel horší kvality) je ZDE

Jamaica Reggae Wizard Bull Update Sway Fransimo Bohemia

20.10.2009 00:52

Dokončena galerie z Interry, Hubert v Terešově

Do galerie fotografií z bratislavské Interry byly doplněny třídy fen - galerie je tak nyní kompletní - shlédnout jí můžete ZDE.

 Dorothea Wizard BullMagicpower´s Crystal Crown

Na rajče byly rovněž nahrány fotografie z Hubertské jízdy, která se konala v sobotu 10.10.2009 v Terešově. Po slavnostním zahájení na jízdárně u hájovny a tradičním požehnání koním se dvě desítky jezdců vydaly na vyjíždku v okolí Terešova. Po návratu na hájovnu a občerstvení pak proběhl individuální závod. Na fotografie z celého dne se můžete podívat SEM.

Zuzka a BarčaNávrat z vyjíždky

Na zpracování nyní ještě stále čekají fotografie ze Světové výstavy v Bratislavě a nově i fotografie z prvních závodů v džigitovce, které se konaly tuto sobotu ve Svinčicích u Mostu.

Společně všichni účastníci prvních neoficiálních závodů v džigitovce

15.10.2009 02:25

Interra - další fotky

Do alba z Interry byly přidány fotografie psů ze třídy otevřené a ze třídy šampionů - link je ZDE.

Diesel Wizard BullBrittstaff By Jove Over Dumbriton

14.10.2009 00:55

Pozvánka na první závody v džigitovce

Tuto sobotu - 17.10.2009 se budou ve Svinčicích u Mostu konat první závody v džigitovce v České republice. Všichni příznivci adrenalinu jsou zváni :o) - více:

Klikni pro více informací

Autorem tohoto banneru je Markéta Rárová z Ranče Na Žarách.

14.10.2009 00:16

První část fotografií z Interry

Na rajče byly nahrány první fotografie z Interry. Hotova je zatím kompletně celá galerie mladých jedinců (psů i fen), které posuzoval Bojan Matakovič (CRO) a z ostatních tříd, které posuzoval Kevin Jones (GB), je hotova mezitřída psů.

Iwush a Gabča (Jamaica Reggae Wizard Bull)Itcheboren Zero Or Die

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode