Novinky

03.04.2015 05:19

Speciální výstava teriérů Viničné (SR)

V sobotu 28.3.2015 pořádal Slovenský klub chovatelů teriérů a foxteriérů ve Viničném speciální výstavu. K posuzování stafordširských bulteriéru byl přizván pan Mick Smith z UK (ch. st. Willowstaff). Přihlášeno bylo celkem 58 jedinců a k posouzení nastoupilo celkem 52 (čímž se stali stafbulíci nejpočetněji zastoupenými teriéry speciální výstavy). Nejlepším jedincem výstavy (BOB) se stal pes Element Arate Alesaf, nejlepší fenou výstavy (BOS) fenka Daddy´s Little Girl Bullparraben, titul nejlepší mladý (BOJ) získala fenka Perunstaff Boga Diva a nejlepším štěnětem výstavy se stal pejsek Orpheus Dark Descent.

Výsledky výstavy jsou ZDE a fotografie pak ZDE.

Na závěr tradičně pár poděkování - panu Prochotskému za zajímavou nabídku k nafocení této výstavy včetně servisu, Terce Pauderové a Renče Šporové za společnost na cestě a v neposlední řadě i Jenny Smith za výbornou spolupráci při focení v kruhu :o)

12.03.2015 01:42

Fotky z klubové výstavy

Dnes byla dokončena galerie psů z klubové výstavy v Českých Budějovicích.

Ke shlédnutí je na rajčeti.

09.03.2015 01:08

Výsledky klubové výstavy v ČB

V sobotu 6.3.2015 se konala při příležitosti XX. Jihočeské výstavy v Českých Budějovicích i klubová výstava SBTC (bez zadávání titulu klubový vítěz). K posuzování byli přizvání pánové Tibor Havelka (posuzoval feny) a MVDr. Stanislav Bučko (posoudil psy) - oba ze Slovenska. Celkově bylo přihlášeno 152 stafbulíků. Z 91 přihlášených fen nastoupilo do kruhu 89 a z 61 přihlášených psů pak 57 jedinců. Celkovým vítězem - BOB se stal pes Silkstaffs Mr. Iova Iova manželů Otmarových - gratuluji :o).

Výsledky jsou ZDE

Fotografie z kruhu psů budou postupně doplněny na RAJČE.

25.02.2015 22:30

Boleček 23-letý

Dne 20.2.2015 oslavil krásné 23. narozeniny náš Boleček - tak hodně zdravíčka do dalších let, šimle bláznivej ;o).

31.12.2014 13:25

PF 2015

Všem pravidelným, občasným i náhodným návštěvníkům našich stránek přejeme hodně štěstí a zdraví do nového roku.

14.12.2014 00:42

Doplnění podzimní galerie

Dodatečně byla rozšířena podzimní galerie naší zvířeny - donahrány byly obrázky našich kluků z nádherného listopadového odpoledne.

Více ZDE.

12.11.2014 02:03

Galerie z národní výstavy

Dnes byla dokončena i poslední galerie z brněnského výstavního maratonu a to konkrétně z národní výstavy konané  23.10.2014. Fotografie jsou jako vždy k dispozici buď na rajčeti nebo Zoneramě.

Brněnská národka byla jedna z mála českých větších výstav poslední doby, kde se prezentovali psi i feny v jednom kruhu (byť před dvěma rozhodčími) - měla jsem tedy šanci nafotit všechna prezentovaná zvířata najednou .... bohužel moje fotogalerie začíná až od mezitřídy psů. Ačkoli jsme měli s Helčou Mudrovou harmonogram ranní cesty do Brna naplánovaný tak, abychom bezproblémů stihly začátek výstavy - nebylo nám zhůry dáno ... aneb díky mé blbosti a nepředvídavosti jsme nabrali zpoždění cca 1,5 hodiny ještě před výjezdem z Podkozí. Všechny tašky, bedny a jídlo už bylo dle plánu naložené v mé Octávce a zbývalo už jen dovést Robíčka a mohly jsme v poklidu vyrazit směr Morava. Mým jediným úkolem bylo se nalodit s malým čtyřměsíčním Jackem a počkat než dorazí Helča s Robíkem. Vzhledem k seniorskému a tudíž i relativně vyspělému intelektu mé domácí smečky (dáli se u stafbulů o něčem takovém mluvit :o) )  jsem zcela prostoduše podcenila schopnosti malého Jacka, když jsem ho s klidem umístila na podlahu u spolujezdce a jala jsem se obcházet auto na místo řidiče. Již u kufru se z auta ozvalo zlověstné "CVAK", rychlé zacloumání "klikou" dveří bohužel potvrdilo hrůznou předtuchu - Jack se v autě zamknul a to samozřejmě s klíčky v zapalování ...  Po sehnání náhradních klíčů (čímžto mnohokráte děkuji taťuldovi, který nám s  nimi vyjel z Jablečna naproti do Králova Dvora a omlouvám se za nečekaý budíček) jsme do Brna dojely jen tak, tak, že Helča s Robíkem stihla ještě nastoupit do mezitřídy. Ale i tentokráte se náš nešťastný začátek v dobré obrátil - Helči Stigouš získal pod vedením Romana Záliše na národce titul Národního vítěze a pak především na evropské výstavě titul Evropského vítěze, BOBa a BIGa II :o). Helčo ještě jednou gratuluji a díky za fajn společnost ... stejně jako všem ostatním spřízněným duším :).

Skvělého výsledku dosáhl i "Zamykač" - jak jsem malého Jacka překřtila. Na speciální výstavě vyhrál (pod handlingem "Té zrzavé" *) třídu štěňat :o).

* autorem této přezdívky nejsem já, ale myslím že se po páteční "Evropě" také docela ujala

06.11.2014 04:52

Galerie z Evropské výstavy

Dnes byla dokončena fotogalerie z brněnské evropské výstavy. Na této výstavě jsem se věnovala focení převážně psů. Fotky jsou ke shlédnutí opět buď na rajčeti nebo na Zoneramě. Nyní mi zbývají ke zpracování ještě fotografie z národní výstavy.

 

31.10.2014 03:46

Fotky ze speciální výstavy

Dnes byla dokončena fotogalerie z brněnské speciální výstavy - fotografie (především fen) je možné si prohlédnout buď na rajčeti (i s popiskami) nebo v lepší kvalitě na Zoneramě. Jako další na řadě teď budou fotografie z evropské výstavy.

Kacaba R.A.C. Popelka

27.10.2014 19:11

Brněnský výstavní maraton

Koncem předešlého týdne se v Brně konaly celkem tři výstavy, na kterých bylo možné potkat stafbulíky. Ve čtvrtek 23.10.2014 se na brněnském výstavišti konala pro stafbulíky NÁRODNÍ výstava, na kterou bylo přihlášeno celkem 118 jedinců. Psy posoudil anglický rozhodčí - pan Davies Colin (z 58 přihlášených jedinců nastoupilo 53). Feny pak ve stejném kruhu posoudil irský rozhodčí - pan Byrnes James a nastoupilo před něj celkem 55 fen ze 60-ti přihlášených). Nejlepším jedincem plemene se stal mladý zahraniční pes El Doradostaff Billy The Kid.

Výsledky NÁRODNÍ výstavy jsou ZDE.

V pátek 24.10.2014 se konala na stejném místě pro naše plemeno EVROPSKÁ výstava - na tu již bylo přihlášeno celkem 200 jedinců (tím se stali stafbulíci nejpočetněji zastoupeným plemenem celé výstavy). Psi i feny již měli samostatné kruhy. Posuzovali opět pánové Byrnes a Davies. Anglický rozhodčí posoudil celkem 101 fen z celkem 110-ti přihlášených a irský rozhodčí pak ohodnotil 83 psů z celkem 90-ti přihlášených. Nejlepším jedincem výstavy se stal pes Ultra Black Stig Wizard Bull. Stig pak ještě pod vedením Romana Záliše v závěrečných soutěžích korunoval svůj úspěch nádherným druhým místem v III. FCI skupině (BIG 2).

Výsledky EVROPSKÉ výstavy jsou ZDE.

Třetí výstavou pak byla SPECIÁLNÍ výstava, která se konala v sobotu 25.10.2014 na Kadlcově mlýně v brněnském Mariánském údolí. Přihlášeno bylo celkem 164 stafíků. Posuzování se ujaly dámy ze země původu našeho plemene a to Helen Wall, která posoudila 61 psů z celkem 65 přihlášených a Jacqueline McLauchlan, které prošlo pod rukama celkem 92 fen ze 101 přihlášených. Nejlepším jedincem této výstavy se stal pes Aramis Elbegy Vera Staff.

Výsledky SPECIÁLNÍ výstavy jsou ZDE.

Galerie ze všech tří výstav budou zpracovány v následujících dnech a budou tradičně na RAJČETI, jen prosím o trpělivost - z Brna jsem přivezla cca 3 TISÍCE obrázků.

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode