Novinky

25.02.2015 22:30

Boleček 23-letý

Dne 20.2.2015 oslavil krásné 23. narozeniny náš Boleček - tak hodně zdravíčka do dalších let, šimle bláznivej ;o).

31.12.2014 13:25

PF 2015

Všem pravidelným, občasným i náhodným návštěvníkům našich stránek přejeme hodně štěstí a zdraví do nového roku.

14.12.2014 00:42

Doplnění podzimní galerie

Dodatečně byla rozšířena podzimní galerie naší zvířeny - donahrány byly obrázky našich kluků z nádherného listopadového odpoledne.

Více ZDE.

12.11.2014 02:03

Galerie z národní výstavy

Dnes byla dokončena i poslední galerie z brněnského výstavního maratonu a to konkrétně z národní výstavy konané  23.10.2014. Fotografie jsou jako vždy k dispozici buď na rajčeti nebo Zoneramě.

Brněnská národka byla jedna z mála českých větších výstav poslední doby, kde se prezentovali psi i feny v jednom kruhu (byť před dvěma rozhodčími) - měla jsem tedy šanci nafotit všechna prezentovaná zvířata najednou .... bohužel moje fotogalerie začíná až od mezitřídy psů. Ačkoli jsme měli s Helčou Mudrovou harmonogram ranní cesty do Brna naplánovaný tak, abychom bezproblémů stihly začátek výstavy - nebylo nám zhůry dáno ... aneb díky mé blbosti a nepředvídavosti jsme nabrali zpoždění cca 1,5 hodiny ještě před výjezdem z Podkozí. Všechny tašky, bedny a jídlo už bylo dle plánu naložené v mé Octávce a zbývalo už jen dovést Robíčka a mohly jsme v poklidu vyrazit směr Morava. Mým jediným úkolem bylo se nalodit s malým čtyřměsíčním Jackem a počkat než dorazí Helča s Robíkem. Vzhledem k seniorskému a tudíž i relativně vyspělému intelektu mé domácí smečky (dáli se u stafbulů o něčem takovém mluvit :o) )  jsem zcela prostoduše podcenila schopnosti malého Jacka, když jsem ho s klidem umístila na podlahu u spolujezdce a jala jsem se obcházet auto na místo řidiče. Již u kufru se z auta ozvalo zlověstné "CVAK", rychlé zacloumání "klikou" dveří bohužel potvrdilo hrůznou předtuchu - Jack se v autě zamknul a to samozřejmě s klíčky v zapalování ...  Po sehnání náhradních klíčů (čímžto mnohokráte děkuji taťuldovi, který nám s  nimi vyjel z Jablečna naproti do Králova Dvora a omlouvám se za nečekaý budíček) jsme do Brna dojely jen tak, tak, že Helča s Robíkem stihla ještě nastoupit do mezitřídy. Ale i tentokráte se náš nešťastný začátek v dobré obrátil - Helči Stigouš získal pod vedením Romana Záliše na národce titul Národního vítěze a pak především na evropské výstavě titul Evropského vítěze, BOBa a BIGa II :o). Helčo ještě jednou gratuluji a díky za fajn společnost ... stejně jako všem ostatním spřízněným duším :).

Skvělého výsledku dosáhl i "Zamykač" - jak jsem malého Jacka překřtila. Na speciální výstavě vyhrál (pod handlingem "Té zrzavé" *) třídu štěňat :o).

* autorem této přezdívky nejsem já, ale myslím že se po páteční "Evropě" také docela ujala

06.11.2014 04:52

Galerie z Evropské výstavy

Dnes byla dokončena fotogalerie z brněnské evropské výstavy. Na této výstavě jsem se věnovala focení převážně psů. Fotky jsou ke shlédnutí opět buď na rajčeti nebo na Zoneramě. Nyní mi zbývají ke zpracování ještě fotografie z národní výstavy.

 

31.10.2014 03:46

Fotky ze speciální výstavy

Dnes byla dokončena fotogalerie z brněnské speciální výstavy - fotografie (především fen) je možné si prohlédnout buď na rajčeti (i s popiskami) nebo v lepší kvalitě na Zoneramě. Jako další na řadě teď budou fotografie z evropské výstavy.

Kacaba R.A.C. Popelka

27.10.2014 19:11

Brněnský výstavní maraton

Koncem předešlého týdne se v Brně konaly celkem tři výstavy, na kterých bylo možné potkat stafbulíky. Ve čtvrtek 23.10.2014 se na brněnském výstavišti konala pro stafbulíky NÁRODNÍ výstava, na kterou bylo přihlášeno celkem 118 jedinců. Psy posoudil anglický rozhodčí - pan Davies Colin (z 58 přihlášených jedinců nastoupilo 53). Feny pak ve stejném kruhu posoudil irský rozhodčí - pan Byrnes James a nastoupilo před něj celkem 55 fen ze 60-ti přihlášených). Nejlepším jedincem plemene se stal mladý zahraniční pes El Doradostaff Billy The Kid.

Výsledky NÁRODNÍ výstavy jsou ZDE.

V pátek 24.10.2014 se konala na stejném místě pro naše plemeno EVROPSKÁ výstava - na tu již bylo přihlášeno celkem 200 jedinců (tím se stali stafbulíci nejpočetněji zastoupeným plemenem celé výstavy). Psi i feny již měli samostatné kruhy. Posuzovali opět pánové Byrnes a Davies. Anglický rozhodčí posoudil celkem 101 fen z celkem 110-ti přihlášených a irský rozhodčí pak ohodnotil 83 psů z celkem 90-ti přihlášených. Nejlepším jedincem výstavy se stal pes Ultra Black Stig Wizard Bull. Stig pak ještě pod vedením Romana Záliše v závěrečných soutěžích korunoval svůj úspěch nádherným druhým místem v III. FCI skupině (BIG 2).

Výsledky EVROPSKÉ výstavy jsou ZDE.

Třetí výstavou pak byla SPECIÁLNÍ výstava, která se konala v sobotu 25.10.2014 na Kadlcově mlýně v brněnském Mariánském údolí. Přihlášeno bylo celkem 164 stafíků. Posuzování se ujaly dámy ze země původu našeho plemene a to Helen Wall, která posoudila 61 psů z celkem 65 přihlášených a Jacqueline McLauchlan, které prošlo pod rukama celkem 92 fen ze 101 přihlášených. Nejlepším jedincem této výstavy se stal pes Aramis Elbegy Vera Staff.

Výsledky SPECIÁLNÍ výstavy jsou ZDE.

Galerie ze všech tří výstav budou zpracovány v následujících dnech a budou tradičně na RAJČETI, jen prosím o trpělivost - z Brna jsem přivezla cca 3 TISÍCE obrázků.

23.10.2014 01:07

Naše žabičky

Minulý víkend jsme také udělali nějaké nové fotky našich holčiček. Bylo nádherně a žabičky si výlet do lesa s jejich oblíbenými hračkami krásně užily. Několik fotografií je ke shlédnutí buď na rajčeti nebo na Zoneramě.

CHUCKY - věk 15,5 let

CONY - věk 11,5 let

ARKA - věk 8 let

 

23.10.2014 00:26

Focení koníků

V září jsem s foťákem zavítala do Mníšku pod Brdy, kde je nyní ustájen andaluský hřebec Puntero Hanky Bartůnkové. Za více jak rok a půl od posledního focení (zde) Puntero zase zkrásněl a zmohutněl :o). Fotografie z Mníšku jsou k zhlédnutí buď tradičně na rajčeti nebo Zoneramě.

Po dvou letech jsem také teď v říjnu zavítala opět do Bykoše na focení koníků Magdy Pospíšilové - konkrétně ryzáka Bontona, vraníka Santose a nově tentokrát klisny Hedy. Po nafocení této trojky v Bykoši jsme se přesunuli ještě do blízkých Želkovic, kde jsou ustájeni ještě další dva Magdiny koníci - mlaďoši Shangri-La a Soul of Tempest. Galerie fotek je opět buď na rajčeti nebo na Zoneramě.

Hance i Magdě děkuji za pozvání a fajn spolurpáci :o)

09.10.2014 23:13

Finále John Deere ProRodeoTour

Poslední zářiový víkend patřil na Halter Valley Ranči v Dnešicích u Plzně poslednímu finálovému kolu John Deere ProRodeo Tour 2014. Finálového kola se účastní vždy jen ti nejlepší z nejlepších, kteří ve všech předešlých kolech nasbírali největší počet bodů a tudíž není ve finále nouze o opravdu excelentní výkony (to ale v případě ProRodeoTour není ani v ne-finálových kolech). Sláva vítězům a čest poraženým ... a za rok zase na shledanou.

Fotografie na ZONERAMĚ nebo tradičně na RAJČETI.

S potěšením také můžu prozradit, že na Halteru už nejsou jen koníci, telátka, prásátka a oslíci, ale už tam také řádí dva krásní černí stafbulíci, takže věřím, že Klára Patová (na obrázku výše na hřebci Sioux City Holywood v Barrel Race), zavítá i do výstavní "arény" :o).

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode