Novinky

09.10.2013 23:10

Finále Strabag ProRodeo Tour 2013

Koncem září se na ranči Halter Valley v Dnešicích u Přeštic konalo finálové klání v rámci STRABAG ProRodeo Tour 2013. V lasařských, dobytkářských a rychlostních disciplínách se utkali jen ti nejlepší z nejlepších, kteří za celý rok (celkem 10 soutěžních kol) nasbírali nejvíce bodů a díky tomu byly k vidění opravdu kvalitní výkony.

Letošní "Rodeo Tour" již zná své vítěze a nezbývá než počkat do příštího roku, kdy písky rodeových arén opět rozvíří koňská kopyta a oblohu protnou svištící lasa :o).

GALERIE ze sobotního klání je ZDE.

29.09.2013 23:58

Fotografie ze speciálky

Dnes byla kompletně dokončena fotogalerie z kruhu fen ze sobotní speciální výstavy. Jsem moc ráda, že jsem se na výstavě mohla setkat s Laďkou Bláhovou (ch. st. West Palami), která na výstavě prezentovala ve třídě veteránu 13-ti letou maminku naší Conyášky a to Fabianu Plzeňská hvězda. Fabča ve třídě veteránu obsadila nádherné druhé místo - Gratulace :o).

15.09.2013 14:15

Výsledky speciální výstavy

V sobotu 14.9. se v jezdeckém areálu Kolesa Vasury konala Speciální výstava stafordširských bullteriérů. Na výstavu bylo přihlášeno celkem 262 jedinců. Posuzování se ujali rozhodčí z Velké Británie - manželé Stanwayovi z chovatelské stanice Waystaff. Před Liz Stanway nastoupilo 111 psů ze 118 přihlášených a před Paula Stanway pak nastoupilo 129 fen ze 144 přihlášených. Absolutním vítězem výstavy se stal pes Zonny z Hambalek Bušín v majetku manželů Lonských.

VÝSLEDKY výstavy jsou  ZDE .

Fotografie z kruhu fen bude zpracována v příštích dnech a bude zveřejněna na "Rajčeti".

21.08.2013 23:08

Frísové pro Kapku naděje

V sobotu 10.8.2013 se na zámku Ctěnice konala benefiční akce "Fríští koně pro Kapku naděje" na kterou jsem se vydali podívat ... a já přibalila i foťák. Zárukou kvalitní podívané co se týče zápřeží jsou zcela určitě vždy ukázky pana Iše z výcvikové stáje Terezovský dvůr (v roce 2010 jsem fotila v Terezovském dvoře den koní: část I a část II), těšila jsem se i na ukázku stáje Trojan (s Vandou a Nikolkou Trojanovou jsem se setkali v roce 2008 na natáčení seriálu "Ať žijí rytíři" ... no malá Nikolka už trošku povyrostla). Rovněž se této akce účastnili fríští hřebci ze stáje o.s. SAM s Alicí Sekotovou (tuto stáj jsem několikrát navštívila v rámci fotoseminářů s Věrou Markovou). Velice impozantním představitelem černých perel, jak se často frísům říká, byl hřebec Pieter van Diphoorn předváděný svojí majitelkou Vendulou Šponarovou. Několik velmi pěkných vstupů měl i tým Equidance v čele se Sandrou Doležalovou a jejím výjimečně nefríským koňským partnerem - lipickou klisnou Arwen. Článek o akci je nyní zveřejněn i na Equichannelu a já jen připojuji MALOU GALERII z mého foťáku.

Fríští koně pro Kapku naděje

13.08.2013 22:21

Aiki Dobee Boraderam

Od rodiny Kopečných nám přišly krásné rodinné fotografie jejichž nedílnou součástí je i naše úspěšná odchovankyně, česká šampionka Aiki Dobee Boraderam (Darkestock Fransimo Lad X Asccony Leone West Palami) - za fotky stejně jako za milující péči o Aiki moc děkujeme :o).

 

10.07.2013 23:14

Áčkaři sedmiletí

Dne 5.7.2013 oslavili krásné SEDMÉ narozeniny "pupíci" z našeho vrhu A - tj. Aiki Dobee (Aiki), Alison Monterey (Eliska) Alroy Mac Claud (Maxík) a naše Arka Eilan (Arka) - tak hlavně hodně zdravíčka a spousty krásných let s vašimi dvounožci, kterým tímto moc děkuji za péči o ty naše dědičky :o).

02.07.2013 23:40

Primeček plnoletý

Včera - první prázdninový den - 1. července oslavil Primeček krásné osmnácté narozeniny. Tak všechno nejlepší, ty náš veleoři :o).

Zároveň zveřejňuli dodatečně jednu malou jarní galerii - tj. pár cvaku naší zvířeny z letošního jara: ZDE.

25.06.2013 23:42

Další kolo ProRodeaTour 2013

V sobotu 15. června jsem zavítala na další - již 4. kolo letošní PRORODEO TOUR. Akce proběhla opět na půdě Halter Valley ranče v Dnešicích u Plzně a na programu tentokráte byly jen lasařské disciplíny, mezi kterými se objevily i v ČR zcela nové disciplíny Calf Branding (tým dvou jezdců a jednoho pěšího musí zalasovat a poté označkovat tele) a dále Team Roping (týmové lasování, kdy jeden z týmu má za úkol zalasovat tele za rohy / hlavu a druhý jezdec pak za zadní nohu/y).

Kdo by měl zájem - tak nyní o víkendu 29.-30.6. se na výstaviště v Brně koná v rámci národní výstavy hospodářských zvířat další kolo.

GALERIE z Halter Valley je ZDE

13.06.2013 00:45

Fotogalerie z klubovky

Dnes byla dokončena galerie z klubové výstavy a obsahuje fotky kompletně všech zúčastněných psů + navíc i pár fenek v jejichž kruhu se posuzovalo přecijen o něco déle.

Galerie je ZDE

09.06.2013 14:32

Výsledky klubové výstavy

V sobotu 8. června se na náhradním místě v campu Sokol v Dolních Počernicích konala letošní již druhá klubová výstava (se zadáváním titulu "Klubový vítěz"). Velice pozitivní je, že posuzovat přijeli opět rozhodčí ze země původu našeho plemene. Před Helen Reaney (ch. st. Rolenska) předstoupilo k posouzení 75 psů z 87 přihlášených. Fenky posuzoval pan Archie Bryden (ch. st. Gantocks), který posuzoval na letošním Cruftu. Pan Bryden měl práce o něco více - ze 127 přihlášených fen se jich k posouzení dostavil úctyhodný počet 113. Absolutním vítězem s titulem BOB se stal - stejně jako na dubnové klubé výstavě - pejsek Final Fantasy Berserker. Mne osobně velice zaujala nádherná fenka, klubová vítězka, Briganah Limited Edition.

Výsledky výstavy jsou  ZDE 

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode