Novinky

09.05.2013 23:25

ProRodeoTour 2013

I v letošním roce běží seriál rodeových závodů PRORODEO TOUR  - tentokráte pod hlavičkou hlavního partnera stavební společnosti STRABAG. V sobotu 20. dubna jsem s foťákem vyrazila na první kolo závodů a to na oblíbený Halter Valley Ranč do Dnešic. Počasí bylo ještě poměrně sychravé, ale rozjezdovému prvnímu kolu to na kvalitě nijak neubralo. Pokud by měl kdokoli zájem se na odvážné a šikovné cowboys and cowgirls podívat naživo - podívejte se do plánu akcí pod výš uvedeným odkazem :o).

Galerie z prvního kola ZDE

 

02.05.2013 01:57

Fotografie z klubové výstavy

Dnes byla dokončena fotogalerie z klubové výstavy. Tentokráte jsem se věnovala focení fen, kterých do kruhu před paní rozhodčí Kirsty Summersfield nastoupilo celkem 94 (ze 109-ti přihlášených).

Galerie k náhlednutí ZDE

... paní Kirsty Summersfield a pan Bill Asker při závěrečném výběru BOBa

28.04.2013 03:24

Výsledky klubové výstavy

V sobotu 27. dubna se konala v Mladé Boleslavi první letošní klubová výstava stafbulíků (bez zadávání klubového vítěze). Přihlášeno bylo na dvě stovky stafíků. Psy posuzoval anglický rozhodčí a chovatel pan Bill Asker (chovatelská stanice Dazmarnic) a fenky pak paní Kirsty Summersfield (chovatelská stanice Canakey Staffords). Absolutním vítězem (BOB) se stal pejsek Final Fantasy Berserker.

Výsledky výstavy   V

   

18.04.2013 22:54

Crufts 2013

V letošním roce jsem se poprvé jela podívat na nejprestižnější světovou výstavu "CRUFTS", která se každoročně koná v anglickém Birminghamu. A výlet stál určitě zato :o) Stafbulíků se zúčastnilo více jak 300 a určitě se bylo na co dívat. Co se týče černých zvířat, zcela neskromně myslím, že již i u nás v ČR máme nemálo velice kvalitních zvířat, která se ve světě určitě neztratí a v i v takto prestižní konkurenci obstojí (letošní česká výprava, budiž toho důkazem). V Anglii mne ale dokázal v kruhu zaujmout i nejeden barevný  jedinec, zejména pak ti zlatí - tam máme z mého pohledu ještě vcelku co dohánět. Zároveň mne mile překvapila minimální účast "modrých" jedinců - jestli se nepletu, tak ve psech byli prezentováni jen dva jedinci. Co bylo v Anglii na opravdu vysoké úrovni byl handling, ale pravda je, že na této výstavě byla prezentována především zvířata, která rozhodně nebyla ve výstavním kruhu poprvé, takže to bude souviset i s tím. 

CRUFTS - první fotogalerie

Co mne na Cruft nadchlo, bylo to, že kolem kruhu byl dán prostor především divákům a byly přichystány i židličky a to i v několika řadách - tj. žádný kruh obehnaný "zdí" z klecí, přepravek nebo stanů ... i když z toho jsem asi nadšená jen coby divák, být majitelem vystavovaného psa, tak mne zase umístění psa v pořadatelem připravených boxech dál od kruhu asi až tak nenadchne ;o). Co naopak musím pochválit na našich výstavách, je řazení psů v kruhu dle katalogových čísel - v Anglii to byl jedním slovem chaos, ale nutno dodat, že funkční chaos :o). No a samostatnou kategorií na Cruftu byly stánky prodejců - takové nepřeberné množství úžasných věcí u nás na výstavách opravdu nikdy nepotkáte. Jen na projití a klidné prohlídnutí všech hal na Cruftu by ale člověk potřeboval jeden samostatný den (a doporučuji mapu!).

CRUFTS - druhá fotogalerie

Na závěr gratuluji všem našim úspěšným vystavovatelům, děkuji Petře Prokopové za zorganizování autobusového zájezdu a naskenování katalogu a pak také velký dík zejména zadní části autobusu za fajn společnost na tak dlouhé cestě :o). Zároveň se omlouvám, za dosti pozdní zpracování fotek z výstavy ... s hrůzou jsem jich doma napočítala na cca dva tisíce.

CRUFTS - třetí fotogalerie

 

26.02.2013 01:47

Boleček starší o další rok

Ve středu 20.2.2013 oslavil Boleček krásné 21. narozeniny. Tak všechno nejlepší a hlavně hodně zdravíčka, ty náš šimle bláznivej :o).

V sobotu lítali oba kluci ve výběhu jako střelený, nevěděli z jaké strany si mají užít sněhovou lázeň při válení dřív, pošťuchovali se a s chutí naháněli Arku (ale pššt - ona si myslí, že to bylo obráceně ;o) ). Když jsem v neděli přibrala k jejich vypouštění i foťák, tak jim najednou kopýtka přimrzla k zemi a jedinou jejich starostí bylo vydolovat z pod té krásné sněhové meganadílky alespoň jedno stéblo seschlé trávy. Člověk míní, zvířena mění - takže místo pár akčních fotek zatím jen obrázek naší bílé vrtné sněhové soupravy.

05.02.2013 23:01

Zimní fotoseminář s Věrou Markovou

Fotografování má spoustu různých úskalí a jedním z nich je určitě focení černých objektů na sněhu a právě na tuto problematiku byl zaměřen další ze seriálu fotoseminářů přední koňské fotografky Věry Markové. Kurz na téma "Černý kůň a bílý sníh" se již tradičně konal v přátelské a osvědčené stáji občanského sdružení SAM v České Bříze nedaleko Plzně. Jako modelové nám opět skvěle posloužili ušlechtilí fríští hřebci Eelco R a Rain, teplokrevný vraník Rival a na závěr tmavý hnědák bavorského teplokrevníka William Baern 223. Opět patří velký dík Věrce za uspořádání tohoto kurzu (a určitě se velice ráda zúčastním dalších jejích seminářů) stejně tak jako osazenstvu zdejší stáje v čele s Alicí Sekotovou.

GALERIE je ZDE

31.12.2012 18:48

PF 2013

Všem pravidelným, občasným i náhodným návštěvníkům našich stránek přejeme hodně štěstí a zdraví do nového roku.

13.12.2012 23:48

Podzimní sněhová galerie

Dodatečně jsem konečně na rajče nahrála další podzimní galerii, tentokráte věnovanou našim klukům, resp. zase hlavně tomu našemu bláznivému šimlovi - Bolečkovi, který má roli modela snad v krvi ... narozdíl od Primečka, kterého zpravidla mé snažení k smrti nudí :o).

V plánu bylo focení našich senochrupů v nádherně zbarveném podzimním lese ... z nečekané sněhové nadílky jsem tedy nebyla nejdříve moc nadšená (brrr zima), ale musím přiznat, že to ve spojení s krásným počasím mělo také své kouzlo. Velký dík patří Dáje a Martince, bez jejichž obětavé pomoci bych kluky ve volnosti fotila jen stěží. Holky, díky!

GALERIE JE ZDE

 

06.12.2012 02:37

Džigitovka v malém i velkém provedení

Koncem listopadu se na ranči Orient konal 1. ročník memoriálu Evy Maredové a to v rámci projektu "Džigitovka jako sport i pro děti". Za krásného slunného počasí se na ranči sešlo několik desítek dětí a v sedle svých či vypůjčených poníků se utkali v jednotlivých disciplínách. Ti nejmenší předváděli své umění v sedle v doprovodu vodiče, který měl na starosti vedení poníka. O něco větší dítka, ale v sedle stále ještě ne zcela jistá, se mohla spolehnout na pomoc tzv. "polovodičů" :o), kteří pohyb koníka usměrňovali jen pokud to bylo nutné a ti nejzdatnější pak vedení a rychlost pohybu svého oře měli zcela pod svou kontrolou. Vzhledem k velkému počtu zúčastněných se závody protáhly až do odpoledne a je vcelku škoda, že ukázka džigitovky ve cvalu těch nejostřílenějších prcků a dorostenců už se odvíjela v podstatě za soumraku. Kdo by se chtěl dozvědět něco více - pak doporučuji stránky www.dzigitovka.cz .

GALERIE ze závodů je ZDE

Dětská džigitovka1. ročník memoriálu Evy Maredové

V druhé polovině řijna jsem s radostí přijala pozvání kamaráda Jirky Bužka, vystupujícího se skupinou Haraldos v cirkusové show Cirkus Cirkus Classic. Přiznám se, že v cirkuse jsem byla naposledy jako prťavé, snad ani školou ještě nepovinné, dítko - takže očekávání jaké tu bude nyní, bylo poměrně velké. Netrpělivě jsem se samozřejmě těšila na vystoupení právě Haraldosů. Čtyřka jezdců na ušlechtilých španělech (a nesmím opomenou starého známého shagya araba Sihama alias Sížu) předvedla precizní džigitovku a k vidění byl i málokde předváděný - náročný - podlez pod koněm v podání právě Jirky Bužka. Velice pěkná byla i vzdušná akrobacie a milým představením byla drezura tuleňů. Velkou výzvou pro mne byla možnost celé představení  fotografovat - výsledek mého snažení je možné  shlédnout ZDE a kdo by měl zájem - je možné do 9.12.2012 ještě navštívit představení v rámci projektu Mikulášká v cirkuse.

Cirkus Cirkus Classic

08.11.2012 02:00

Galerie z Prahy ...

... která málem vůbec nebyla. Není nad to, když člověk těsně před odjezdem na výstavu (kde hodlá fotit) zjistí, že mu připravená fototechnika vypověděla službu :o( . Vše zachraňuje improvizace v podobě staršího foťáku, který si stále ponechávám právě jako záložní (no alespoň nyní dostojí svému poslání ... kdy sem v něm ale proboha naposledy nabíjela akumulátor?!). Nepříliš šťastný začátek dne, pokračuje vymýšlením zkratek (od baráku na výstaviště to mám autem asi tak 20 minut, co kdyby to šlo za 15?) ... výsledek je asi tak +10 minut nad obyklou dobu :oX a "úspěšný" den ještě pokračuje i na výstavišti. Vcelku mizerné světelné podmínky v pražských halách už ani neřeším - nicméně poněkud nevstřícná vedoucí kruhu, která vykazuje fotografy z kruhu i po definitivním vyhlášení pořadí v dané třídě, je docela inovace :o) ... finále korunuji, když zcela zapomenu někoho poprosit o katalog kvůli zpracování výsledků (za jeho ofocení děkuji Helče Mudrové). Když už je "Den Blbec" - tak alespoň se vší parádou :o).

GALERIE Z PRAHY je ZDE

Daddy´s Little Girl Bullparraben

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode