Novinky

11.09.2015 22:53

Letní galerie (nejen) naší zvířeny

Na RAJČE byla nahrána letní galerie a tentokráte nejen naší zvířeny. Kromě našich psích holčiček, koňských kluků a nového kočičího přírůstku jménem Guliver, je v galerii i pár obrázků z půldeního hlídání malé stafbulí slečny Pipy a jejího parťáka Doda a pak také z návštěvy chovatelské stanice Wizard Bull Helči Mudrové.

11.09.2015 22:35

II. westernový den na Vochtánce

V polovině srpna jsem s foťákem vyrazila do kempu Vochtánka u Potštejna, kde se konal II. westernový den. Ke shlédnutí bylo hned několik - nejen westernových ukázek. Krom mnoha indiánů (i na řezání skalpů došlo) a kovbojů bylo možné na Vochtánce obdibovat jízdu v dámském sedle v podání Báry Němečkové, které dělal sparingpartnera temperamentní (.. a neomalený .. ;o) ) "španěl" Filip Kadlec (jeden z českých kaskadérů podílejících se např. i na natáčení filmu Válečný kůň od Stevena Spielberga). Adrenalinovou džigitovku předvedl dorost z ranče Orient a v ohnivé show pak plameny šlehaly z Ludvy Novotného.

Galerie na RAJČETI nebo ZONERAMĚ.

11.09.2015 21:57

Galerie z rytířského klání pod Pražským hradem

Trochu se zpožděním, ale přeci přináším odkaz na galerii z Velkých rytířských slavností, které se konaly v červenci v podhradí samotného Pražského hradu. Na organizaci celé velkolepé akce se podílela produkční společnost Three Brothers Production .

Na originálním místě Jeleního příkopu tak na dva dny zavládl naplno středověk se vším všudy - k poslechu hrála středověká hudba, k shlédnutí byl rytířský tábor, pochutnat si bylo možné na nějaké té středověké dobrotě, šermířské dovednosti a humorné představení si přichystala šermířská skupina Kadeti a do světa urozených rytířů na koních nás přenesla kaskadérská skupina Haraldos.

Galerie je k dispozici buď na RAJČETI nebo na ZONERAMĚ.

03.07.2015 01:14

Pozvánka na rytíře

Ve dnech 11.-12.7.2015 se budou konat na Pražském hradě "Velké rytířské slavnosti" na které si vás dovoluji srdečně pozvat.

Je mi ctí, že k prezentaci této akce slouží mé fotografie pořízené na natáčení historického dokumentu "Ritter" v roce 2013. Za možnost focení na několika různých natáčení děkuji Vaškovi Plánkovi ( www.horsesforfilm.com ). Díky jeho pozvání jsem měla možnost fotit například rytířské turnaje ve zmíněném zahraničním dokumentu - fotografie z natáčení ZDE ... a výsledný filmařský produkt ZDE (čas 17:17 až 21:40) nebo se účastnit dvou natáčecích dnů na novém "Janu Husovi" od ČT - fotografie z natáčení ZDE a info ZDE.

Povidání s Vaškem o tom jak to chodí při natáčení s koníky je možné si poslechnout na Českém rozhlase - Region Vysočina nebo si přečíst článek v Pelhřimovském deníku.

 

20.06.2015 23:50

Fotografie z klubové výstavy

Na rajčeti jsou nahrány fotografie z Klubové výstavy.

Do alba TUDY

Děkuji Helče za odvoz na výstavu a zpět :o).

09.06.2015 01:24

Výsledky klubové výstavy

Na klubovou výstavu konanou v neděli 7.6.2015 v jezdeckém areálu Vasury - Kolesa u Kladrub bylo přihlášeno rekordních 273 jedinců (107 psů - zúčastnilo se 101 a 166 fen - zúčasnilo se 152). Posuzování bylo rozděleno do tří kruhů a ujali se ho rozhodčí ze země původu. Psy - třídu mladých a třídy se zadá váním titulu CAC posuzoval pan John Scanlan, feny pak pan Craig Scanlan (oba ch.st. Pantycelyn).  Třetím rozhodčím byl pan Martin Grimwood, který odposuzoval třídy bez zadávání titulů (štěňata, dorost, čestnou a veterány) a v závěru se, vzhledem ke skluzu v posuzování opravdu velkého počtu fen, ujal i posouzení třídy pracovní a vítězů.

Výsledky výstavy jsou ZDE.

Celkovým vítězem výstavy se stala fenka Lawstaff Approval At Ambassadors Sun v majetku Vladimíra Erbena a Oly Lukášové. Gratuluji :o)

14.05.2015 01:54

Fotografie z Prahy

Dnes byla dokončena fotogalerie z pražské mezinárodní výstavy - omlouvám se za zpoždění.

Galerie je ZDE.

05.05.2015 23:28

Čaky a Čouda

"Doopravy zarmoutit vás dokáže každý z nich jen jednou  - a to když odchází naposled.

Buď u něj a říkej mu, že se nezlobíš."

J. Sedlák - Brácha pes

 

V ponděli 4.5.2015 odešla za duhový most naše bábuška Čakulína ve věku nádherných 16-ti let a z důvodu těžké nevyléčitelné nemoci s ní po boku odešel i náš kočmouří aristokrat Čouda.

Nezlobím se, miláčkové ... ať je tam hodně balónků, Čakulí a myší, Čoudí ... ještěrky a ptáčky, nech, prosím, na pokoji i tam.

Hani, moc ti děkuji, že mohli oba odejít v klidu domova obklopeni těmi svými!

03.05.2015 00:29

Výsledky z Prahy

V sobotu 2.5.2015 se konala v Praze - Letňanech 28. mezinárodní výstava psů - Pragu Expo Dog. Stafbulíci byli rozděleni do dvou kruhů. Psy odposuzoval srbský rozhodčí Dušan Paunović a z celkového počtu 44 přihlášených jedinců před něj nastoupilo do kruhu 40 psů. Celkem 72 fen z celkového počtu 79 přihlášených se pak v kruhu prezentovalo před Andreasem Schemelem z Anglie. Celkovým vítězem - BOBem - se stal pes Breno Domidar Dogs  z chovu manželů Zálišových  - gratuluji :).

Výsledky výstavy jsou ZDE.

Fotografie z kruhu fen budou postupně uveřejněny na RAJČETI.

03.04.2015 05:19

Speciální výstava teriérů Viničné (SR)

V sobotu 28.3.2015 pořádal Slovenský klub chovatelů teriérů a foxteriérů ve Viničném speciální výstavu. K posuzování stafordširských bulteriéru byl přizván pan Mick Smith z UK (ch. st. Willowstaff). Přihlášeno bylo celkem 58 jedinců a k posouzení nastoupilo celkem 52 (čímž se stali stafbulíci nejpočetněji zastoupenými teriéry speciální výstavy). Nejlepším jedincem výstavy (BOB) se stal pes Element Arate Alesaf, nejlepší fenou výstavy (BOS) fenka Daddy´s Little Girl Bullparraben, titul nejlepší mladý (BOJ) získala fenka Perunstaff Boga Diva a nejlepším štěnětem výstavy se stal pejsek Orpheus Dark Descent.

Výsledky výstavy jsou ZDE a fotografie pak ZDE.

Na závěr tradičně pár poděkování - panu Prochotskému za zajímavou nabídku k nafocení této výstavy včetně servisu, Terce Pauderové a Renče Šporové za společnost na cestě a v neposlední řadě i Jenny Smith za výbornou spolupráci při focení v kruhu :o)

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode