Novinky

08.06.2009 23:04

Putování aneb další cesta Karla IV.

O víkendu 6.-7. června se konal již třetí ročník Královského průvodu - císař Karel IV. se svou ženou Eliškou Pomořanskou, dvořany a věrnou družinou převážel dle dávných tradic korunovační klenoty Svaté říše římské z Pražského hradu až na hrad Karlštejn. Sobotní putování průvodu začalo na Pražském hradě, pokračovalo přes Kampu do Radotína, následně Černošic a skončilo v Dobřichovicích, kde účastníci průvodu přenocovali. V neděli průvod procházel Lety, Řevnicemi, Hlásnou Třebání a pak již šťastně doputoval na Karlštejn, kde byly klenoty uloženy do kaple sv. Kříže.

Vlčí máky lemující cestu Šašek

Konání průvodu letos již nemělo díky výměně hejtmana Středočeského kraje takovou podporu a tak se na jeho uspořádání téměř celou měrou podílely především výše uvedené obce a byť akce ztratila na svém "objemu", neztratila nic na své kvalitě. I letos postavu Karla IV. ztvárnil Vladimír Čech (popravdě si v této roli nedokážu představit již ani nikoho jiného), jeho ženu pak opět Debora Štolbová. Na akci se podíleli zkušení organizátoři předešlých ročníků, tudíž vše klapalo jak mělo a překonána byla úspěšně i částečná nepřízeň počasí. 

Karel IV. v podání Vladimíra ČechaCross

Koňskou sekci průvodu i letos zajišťovala skupina Caballos - a to je vlastně i důvod, proč čtete tyto řádky. Na dvoudenní pouť se vydal opět i Prim a ani já jsem si nenechala ujít příležitost se této krásné akce zúčastnit s foťákem v ruce - zde je zatím jen rychlý mini-výběr foteček (z fotoaparátu jsem jich stáhla přesně 1658!), další budou následovat snad v závěsu (teď musí proběhnout velká probírka ;o) ).

Prim a KristinaCloudy a Zuzka

28.05.2009 22:39

Starokladrubští bělouši v galerii

V neděli 24.5.2009 jsme vyrazili opět na výlet - tentokráte se cílem naší cesty stal Národní hřebčín Kladruby nad Labem, kde se konal den koní a oslavy 430-tého výročí od založení hřebčína. Po celý den byly stáje otevřeny návštěvníkům a v odpoledních hodinách se konal dvouhodinový program na impozantním nádvoří hřebčína. A právě za touto akcí jsme do Kladrub zamířili. Na programu byla chovatelská ukázka, ukázka voltiže učňů z kladrubského učiliště, čtverylka zaměstnanců hřebčína, ukázky různých spřežení, ale třeba i pushball.

Fotky z akce jsou nyní nahrané na rajčeti, pokud by měl někdo chuť si přečíst o akci malou reportáž - je k dispozici na stránkách Equichannelu, autorkou je Běla Fialová (z článku jsem čerpala informace pro popisky fotografií).

26.05.2009 00:19

Fotky, fotky a zase fotky :)

Na rajče byly nahrány fotografie ze sobotní mezinárodní výstavy v Litoměřicích - prolink ZDE.

V nejbližších dnech bude rovněž zpracována galerie fotografií z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem, kde se v neděli 24. května 2009 konala oslava ku příležitosti 430-tého výročí od založení hřebčína. Zde je zatím jen malá ochutnávka :o).

 Plemenný hřebecUkázky voltižeČtverylkaUkázky zápřeže

23.05.2009 20:47

MV Litoměřice

Na mezinárodní výstavu do Litoměřic měla jet hájit "Boraderam-barvy" naše Arka, ale den před výstavou začala akorát hárat a tak zůstala doma. Nakonec nebyla sama - na této výstavě byla poměrně vysoká neúčast - nedorazilo 16 zvířat z přihlášných 69-ti - tj. necelá čtvrtina!). Výhodou tentokráte bylo, že měli stafíci sami pro sebe celou halu, takže se nikdo nemusel nikde mačkat :o).

Jamaica Reagge Wizard BullChristie Wizard Bull

Výsledky výstavy jsou ZDE a fotky budou teprve zpracovány (světelné podmínky byly tentokráte tedy docela hrozné - tak uvidíme, co z toho bude).

16.05.2009 20:41

A další narozeniny - tentokráte Čakinky :)

Dnes je to již přesně deset letkdy se narodila naše Čakulína - první zástupce stafbulíků v naší rodině - a právě ta, díky které naše srdce pro toto plemeno vlastně vůbec zahořela :). Pokud mám Chucky srhnout - podobně jako Cony - jen jedním slovem, pak u ní to bude jednoznačně: "Dáma" :).

Čakina mne nadchla - samozřejmě krom své povahy - i svou všestranností při výcviku, výborně zvládala stopy, obrany a nesporné vlohy projevila i v záchranařině. Krom těch zcela základních "zkoušek" (ZOP, ZZO, ZPU1), má na svém kontě zkoušku ZM (základního minima) podle zkušebního řádu TART (na všestranné národní ZM nebyla připuštěna kvůli výšce, ale při závodech splnila limit této zkoušky a to dokonce s maximem možných bodů na stopě a obraně) a ze zkoušek záchranářských národní zkoušku ZZP 1 (sutinové práce 1. stupně), ZLP 1 (lavinové práce 1. stupně) a mezinárodní RH-FL A (plošné vyhledání stupně A).

Narozeninový dort a holky

Nyní si již Čáková užívá zaslouženého důchodu a my jí přejeme ještě spoustu spokojených let s námi :o)

Protože 10 je takové opravdu kulaté číslo - konala se tentokráte i narozeninová oslava včetně dortu. A k narozeninám byla Čakina obdarována velkým basketbalovým míčem - jakou jí udělal radost, můžete posoudit sami :)

Chucky se svým narozeninovým dortíkemBašta

No commentI Cony dostala svůj kousek... a Arka jakbysmetA po dortu dostala Čakina ...... svůj narozeninový dárek ...... basketbalový míč Dunlop ...... o tom jakou radost jí udělal ...... myslím, svědčí tyto fotografie :o))

12.05.2009 01:30

Výlet

V neděli 10.5.2009 jsme podnikli rodinný výlet na Lounsko do Panenského Týnce, kde se nachází nedostavěný gotický chrám. Jeho základy stojí na místě s velmi silnou pozitivní energií (nemohu potvrdit, ale místo je to každopádně opravdu zvláštní). Cestou zpět jsme zastavili v lese, kde se mohly vyřádit holky, poobědvali jsem v hospodě "U Rozvědčíka" poblíž Berounky a na závěr - už téměř doma - jsme se ještě zastavili u hradu Řebřík ...popravdě - hrad už tam není vůbec žádný, jen skála s dírou po studni navrchu ... ale tím lépe - alespoň se tam nerušeně mohly prohánět i holky. Několik foteček z výletu (jako obvykle to u mne skončilo především na focení holek) jsem nahrála na rajče.

Panenský TýnecNaši :)

11.05.2009 00:39

Conyáška má narozeniny :)

Dnes - dne 11.5.2009 je tomu již přesně šest let co se v chovatelské stanici West Palami u Plzně narodila naše Conyáška (Asccony Leone West Palami). Cony je zakladatelkou naší chovatelské stanice - matkou našich prvních pupíků. Její největší předností je báječná - bláznivá povaha - přesně taková jakou si u stafíků představuji - pokud to mám shrnout jedním slovem: "magóóóór" :o)), který má vskutku místo mozku balón, klacek, zkrátka cokoli o co se dá přetahovat nebo to prostě jen tak nosit v hubě a neustále Vám to vnucovat na hraní. Cony s balónky v hubě usíná, Cony se s balónky v hubě probouzí a jediný její životní problém je, jak se s balónkem v hubě nažrat a napít :)

Cony - 6 let

 Do dalších mnoha let přejeme naší "Chrochtalíně" hodně zdravíčka ... a samozřejmě stálou zásobu balónků :)

08.05.2009 23:08

Další jarní fotečky

Do jarní galerie byly přidány další fotečky. Přibylo pár fotek další (mně neznámé) květeny a přibyla i nějaká nová zvířena ... a holčičky to tentokrát moc nejsou ... i když nějaký ten shodný znak by se našel - v chrochtání si určitě fotografovaní modelové mohou s holkama notovat ;o).

ArkaČuník

03.05.2009 01:22

MV Praha

Aiki Dobee BoraderamUběhl jen jeden týden a máme tu další výstavu. Tentokráte se konala mezinárodní výstava psů v hlavním městě - v Praze - na výstavišti v Letňanech. Barvy naší chovatelské stanice opět výtečně hájila fenka Aiki Dobee Boraderam. Aiki ve třídě otevřené získala od paní rozhodčí Volšické ocenění Výborná 2, res. CAC a následně ještě res. CACIB - moc gratulujeme a jsme na vás pyšní :o)).

Fotografie z výstavy jsou zde  výsledky  výstavy pak zde.

25.04.2009 23:04

MV České Budějovice

Aiki Dobee BoraderamDnes se konala na výstavišti v Českých Budějovicích mezinárodní výstava psů. Barvy naší chovatelské stanice na "domácí" půdě hájila fenka Aiki Dobee Boraderam a ve třídě otevřené obdržela od pana rozhodčího Polehni známku Výborná. Tímto děkuji rodině Kopečných za prezentaci této fenky a přeji do dalších letošních výstav hodně štěstí :). Výsledky výstavy jsou ZDE a fotečky pak ZDE.

Kontakt

Hana Maredová

boraderam@seznam.cz

Brixiho 14, 162 00 Praha 6
Jablečno 7, 338 08 Zbiroh
Czech Republic

+420 732 976700

Vyhledávání

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode